رپورتاژ

کاشي و سراميک براي صادرات

در ايران تعداد زيادي کارخانه هستند که مي توانند سراميک هاي صادراتي را تهيه کنند، اما تمامي اين کارخانه ها نمي توانند محصول با کيفيت را تحويل مشتري بدهند. بر حسب تجربه اي که کسب کرديم مي توانيم به شما ثابت کنيم تعداد شرکت هاي عرضه کننده کاشي و سراميک صادراتي خيلي هم زياد نيست. اما اگر شما در فکر عرضه و صادرات کاشي و سراميک در کشور عراق و ساير همسايگان کشور ايران هستيد بايد بگوييم که مراحل زيادي را بايد طي کنيد که يکي از اين مسائل مهم مربوط به ترخيص کالا در گمرک است.

از اين رو افرادي که در حوزه صادرات کاشي در حال فعاليت هستند، از نظر قيمتي بسيار بروي محصول حساس هستند تا بتوانند از پس مخارج گمرک و ترخيص نيز بر آيند. البته بسته به مقدار خريداري شده توسط فرد مي توان گفت که شرايط متغيير است و هر چه متراژ و يا تناژ بالاتر برود، کار بسيار آسان تر پيش خواهد رفت و سود نيز افزايش مي يابد.

قيمت کاشي و سراميک هاي صادراتي

معمولا کارخانجات در قيمت گذاري محصولات صادراتي همانند محصولات داخلي عمل نمي کنند و بجاي ارائه قيمتهاي متنوع، از يک يا دو قيمت ثابت براي همه محصولات استفاده مي کنند.

گاها مشترياني تماس مي گيرند که به عنوان واسطه جهت معرفي خريدار صادراتي اقدام کرده اند. در اين جور موارد کارخانجات مبلغي را به عنوان هديه به آنها از سود خود پرداخت مي کنند. البته بايد در نظر داشت از آنجا که قيمت محصولات صادراتي بصورت ثابت و يکپارچه مي باشد بنابراين مبلغ هديه زياد نيست چون بايد از کاهش مبلغ سود کارخانه پرداخت شود.

جهت صادرات کاشي به کشورهاي کردستان عراق روسيه افغانستان ازبکستان ترکيه سوريه قزاقستان پاکستان گرجستان قطر ارمنستان و يا ساير کشورها داريد به سايت کاشي سرام مراجعه کنيد: کاشي سرام

طرحهاي کاشي و سراميک هاي صادراتي

معمولا طرحهايي که براي صادرات به کشورهاي ديگر توليد مي شوند تفاوت چشمگيري با سليقه مشتريان داخلي دارند. از اين رو بسياري از کارخانجات، برخي از خط هاي توليد کاشي و سراميک خود را به توليد محصولات صادراتي اختصاص داده اند و از آنجا که امکان صادرات محصولات درجه پايين به خارج امکان پذير نيست بنابرين کارخانجات مجبورند تا محصولات درجه سه و پايينتر خود را با قيمتي پايين به استانهاي مرزي بفروشند. بانک اطلاعات کاشي و سراميک نيز کمک خوبي در اين زمينه مي باشد.

صادرات كاشي و سراميك به كشور گرجستان

گرجستان در قفقاز و بين درياي خزر و درياي سياه قرار دارد . گرجستان از قمله كشورهايي است كه در قاره آسيا و اروپا قرار دارد عضويت گرجستان در اتحاديه اروپا و ناتو و حاكم بودن قوانين اتحاديه اروپا در اين كشور اهميت صاردات را به گرجستان دو چندان مي كند. برخي از فعاليت هاي بازرگانان ايراني مي تواند صادرات كاشي به گرجستان باشد. مقدار ارزش صادرات كاشي به گرجستان درسال ۹۵ مبلغ ۸،۴۴۹،۷۲۸ ميليون دلار مي باشد. كه تنها ۲,۴۷ درصد از حجم صادرات كلي كاشي و سراميك را نشان ميدهد كه با توجه به امكانات موجود در ايران اين مقدار بسيار ناچيز است. از انجايي كه عمده محصولات صادراتي بعد از مشتقات نفتي , مصالح ساختماني است اهميت اين موضوع را دو چندان مي كند. در سالهاي اخير مقدار تعرفه هاي گمركي براي صادرات محصولات گرجستان حذف شده از اينرو بيشتر بازرگانان با ورود اجناس و بسته بندي مجدد آن بدون پرداخت هزينه هاي گمركي آن را به كشورهايي مانند آمريكا و … ارسال مي كنند.

صادرات كاشي و سراميك به كشور عراق

كشور عراق در چند سال اخير يكي از بزرگترين مصرف كنندگان محصولات ايراني است . دارا بودن مرز زميني , نزديكي فرهنگ ها و آداب و رسوم باعث شده است كه بازرگانان ايراني حضور چشمگيري در ايي بازار داشته باشند. طبق آمار گمرك جمهوري اسلامي در سال ۱۳۹۵ مقدار صادرات كاشي به عراق مبلغي در حدود ۲۴۷،۰۳۹،۱۰۴ ميليون دلار بوده است. كه بعد از سيمان صادرات كاشي و سراميك از مهم ترين محصولات بوده است. از اينرو مي توان عراق را يك بازار خوب و در دسترس براي بازرگانان ايراني به حساب آورد.

بهترين راه صادرات كاشي به عراق

بهترين راه براي صادرات كاشي و سراميك استفاده از مرزهاي زميني است با توجه به تعدد پايانه هاي مرزي ايران با عراق مرز مهران را مي توان يكي از بهترين پايانه هاي مرزي براي صادرات كاشي و سراميك انتخاب كرد.

كشورتركيه , چين، ايران، آمريكا و كره جنوبي به ترتيب از بزرگترين كشورهاي صادر كننده كالا به عراق هستند سيمان و كاشي و سرامك در صدر كالاهاي صادر شده از سوي ايران به عراق است.

چرا صادرات كاشي به عراق

دارا بودن مرز زميني – سهولت در امور صادرات -روابط خوب سياسي و اقتصادي – تقاضاي زياد كشور عراق براي مصالح ساختماني – وجود ذخابر فراوان نفتي در عراق – داشتن كمترين فاصله از سوي ايران تا بصره , به عنوان يكي از نزديك ترين بازارهاي صادراتي – پايين بودن تعرفه هاي گمركي

صادرات كاشي و سراميك به روسيه

از بين كشورهاي همسايه روسيه بازار به نسبت بزرگي است به طوريكه تعداد زيادي از تجار ايراني مايل به صادرات و فروش اجناس خود در روسيه هستند ، پيچيدگي هاي بازار روسيه ، لزوم حضور فيزيكي، عدم دسترسي به اطلاعات دقيق و بروز، مي تواند مانع حضور موفقق شما در روسيه شود.

اگر تصميم به صادرات كاشي و سراميك به روسيه داريد بايد برخي از نكات را در خصوص صادرات به روسيه بدانيد. در حالت كلي برقراري ارتباط با روس ها از پيچيدگي بيشتري برخوردار است. شركت هاي روسي تمايل دارند كه بيشتر با شركت هاي محلي معامله كنند. از انجايي كه روس ها بيشتر دوست دارند محصول مورد نظر را در روسيه و روبل پرداخت كنند خود يك مزيت بسيار خوبي مي تواند به حساب بي آيد.

صادرات كاشي و سراميك به كشور افغانستان

اشتراكات زياد فرهنگي و اقتصادي مردم افغانستان مي تواند تاثير بسزايي در افزايش ميزان صادرات كاشي و سيراميك ايران به افغانستان داشته باشد. علاوه بر اين موارد داشتن دانش و تخصص لام در زميننه صادرات كاشي و سيرامك به افغانستان مي تواند در افزايش حجم صادرات به شما كمك كند.كالاهاي ايراني با داشتن كيفيت بالا در بين مردم افغانستان بسيار حائز اهميت است . خوشبختانه تعاملات سياسي و اقتصاي دولت ايران با دولت افغانستان صادرات را به اين كشور را به مراتب راحت تر مي كند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

41 − 36 =

بستن