جاهای دیدنی چین

معرفی معبد آسمانی چین 

معبد آسمان (Temple Of Heaven) یکی از معابد چوبی و بزرگترین معابد چین می باشد که برای اولین بار در شهر پکن ساخته شد که مراسمات خاصی در این معبد اجرا می شد .این معبد در سال ۱۴۲۰ در شهر پکن ساخته شد که مردم کشور چین عقیده دارند قربانگاه کشور چین است که در جنوب شهر ممنوعه پکن ساخته شده است و مساحت آن ۴ برابر شهر ممنوعه است و یونسکو در سال ۱۹۹۸، معبد آسمان را با شماره ۸۸۱ در فهرست میراث جهانی به ثبت رساند.

در محوطه معبد آسمانی حدود ۱۰۰۰۰۰ درخت وجود دارد که معبد وسط این درختان قرار گرفته است و درون این معبد ساختمان های بسیاری وجود دارد که سالن چی نیان با ارتفاع آن ۳۸ متر و قطر آن ۳۲ متر با شکوه‌ترین ساختمان ،معبد آسمان است که پادشاهان هر سال در این سالن مراسم برکت محصولات فراوان را برگزار می‌کردند و امپراطور چین ۳ بار در سال در اولین روز بهار، در طولانی‌ترین شب سال و روز تولدش برای نیایش و درخواست برکت کشاورزی به این معبد می‌آمده و دعا می‌کرده است.

ساختمان‌های اصلی معبد آسمان چین در یک خط از جنوب تا شما معبد داخلی قرار گرفته است و شامل یوان چیو، خوان چون یو و سالن چی نیان می باشد.یوان چیو یک سکوی سنگی دارای ۳ طبقه است؛ قطعات سنگ‌های پله‌ای و نرده‌ها همگی با عدد ۹ در ۹ نصب شده است. عدد ۹ در چین نماد آسمان‌ها است که با سفر به تور چین می توانید این بنای زیبا و دیدنی را مشاهده کنید.

تاریخ انتشار اصلی : ۲۰۱۸-۰۵-۰۴ ۱۴:۵۷:۴۷

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

46 − 40 =

بستن